قدرت تجسم

قدرت تجسم

اگر شما یک فرد کاملاً روشن فکر یا فردی عملگرا هستید ، ممکن است قدرت تجسم را باور نداشته باشید. در واقع بسیاری از مردم  باور ندارند که تجسم موفقیت،  اغلب چیزی بیشتر از یک ایده برای  فرار از سخت کوشی برای آغاز یک کار است. تعریف قدرت تجسم این نیست که فقط به کاناپه مورد علاقه تان لم داده  و تصور کنید که آینده خوب در انتظار شماست. تجسم بخشی از موفقیت است.

تجسم  مغز مارا برای رسیدن به هدف و پیدا کردن راههای مناسب برای رسیدن به آن  تحریک می کند.  تحقیقات بی شمار انجام شده نشان می دهد که تصاویر ذهنی می توانند اقدامات ما را به طرز چشمگیری تحت تأثیر خود قرار دهند.

اخیرا تحقیقات انجام شده  در دانشگاه آکسفورد و کمبریج نشان می دهد که توانایی شما در تصور جزئیات در مورد آینده ای روشن، به طرز چشمگیری باعث افزایش انرژی و حرکت شما به سمت هدفتان می شود که به نوبه خود منجر به اقدامات سازنده می گردد.

قدرت تجسم

وقتی چشم ذهن ما می تواند دقیقا آنچه را که در آینده روشن به نظر می رسد تصور کند ، در نتیجه جسم ما می تواند خود را در جهت آنچه تصور می کنیم حرکت دهد.

در واقع هرچه واضح تر بتوانیم چیزی را تصویر کنیم ، برای ما قابل دستیابی تر خواهد بود . به عنوان مثال محققین برای از بین بردن ترس و احساس خجالت افراد در حین سخنرانی به آنها پیشنهاد کردند صحبت کردن در انظار عمومی را تصور کنند، وقتی افرادی با ترس از صحبت کردن در انظار عمومی ، خود را در حال صحبت کردن به صورت ماهرانه  و با اعتماد به نفس در مقابل  شخص ثالث تصور کردند ، اضطراب و ترس آنها  به طرز چشمگیری کاهش یافت و در نتیجه سخنرانی مؤثرتری انجام دادند.

محققین دانشگاه نیویورک ، تالی شاروت و همکارانش تحقیقی را در یکی از معتبرترین ژورنال های دانشگاهی با نوان Nature منتشر کردند که نشان داد هرچه تجسم ما دقیق تر باشد ، احساسات خاص آن تجسم را  در سطح عصبی احساس خواهیم کرد. به عنوان مثال با پیش بینی شادی در آینده احساسی به وجود می آید که به آن  “پیش تجربه” شادی می گوییم و این ، به نوبه خود ، انگیزه و اشتیاق لازم را برای ما فراهم می کند تا آن اتفاق در آینده رخ دهد.

تصاویر زنده مانند آهنربا هستند که ما را به سمت آینده ای بهتر سوق می دهند

محققین بر این باوراند هرچه تجسم شما واضح تر باشد ، واقعی تر احساس می کنید و هرچیزی  واقعی تر احساس شود ، تأثیر بیشتری بر رفتار ما خواهد گذاشت.

فقط یک بار امتحانش کنیم، می توانیم از چرخه بدی شروع کنیم که در آن تصاویر ذهنی و تجسمات ما از  ترس هایمان تغذیه میکنند. سعی کنیم تصاویر ذهنی و تجسمات  خود را برای حرکت در جهت شادی تغییر دهیم…

این مطلب ادامه دارد …
منبع : www.success.com

بیشتر مطالعه کنید

چه برنامه ای شما را برای رسیدن به موفقیت نزدیک تر میکند ؟
اعتماد به نفس ، مبارزه ای برای دیده شدن
در مسیر باقی بمانید
تفکر ها گاهی مانع موفقیت میشوند
با هدف و ساختار هایش آشنا شویم

فرشته ارشاد فرکار

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

نه − 1 =