اطلاعات ذهنی که باید آنها را نادیده بگیرید

اطلاعات ذهنی که باید آنها را نادیده بگیرید

نویز های مغز خود را بیشتر بشناسید

در ابتدای مطلب باید تعریفی از نویز داشته باشیم . برای ما انسانها ، نویز چیزی بیش از یک عامل حواس پرتی نیست. نویز یعنی اطلاعات نادرست یا گمراه کننده. چیزی است که می تواند سیگنال های مهم  شما را برای حرکت به سمت رشد و رسیدن به هدف مسدود کند.

نویزها  می توانند به یک واقعیت منفی منجر شوند یا پتانسیل شما را  محدود کرده باشد ، در حالی که یک سیگنال مثبت می تواند به شما کمک کند به سمت یک واقعیت با ارزش تر حرکت کنید ، مسیرهای موفقیت را نقشه برداری کنید و پرسرعت به سمت اهداف خود حرکت کنید.همه ما می دانیم با وجود نویز ها نمی توان سیگنالهای اصلی را دریافت کرد.

اگر صداهایی  که به مغز شما خطور میکند فقط با یکی از معیارهای زیر مطابقت دارد ، مطمئناً مغز شما نویز ایجاد کرده و از سیگنالهای اصلی به دوراست. در ادامه ۴ نوع از اطلاعات مغزتان که باید از آنها به دور باشید معرفی میشود:

اطلاعات غیرقابل استفاده را تشخیص دهید

اگر اطلاعات ذهنی که در مغز شما جاری است نمی تواند باعث تغییر در رفتارتان شود در واقع این اطلاعات غیر واقعی هستند و مغز شما در حال تولید نویز است.

هنگامی که شروع به استفاده از این الگوریتم ذهنی کردید ، متوجه خواهید شد که متأسفانه بیشتر اطلاعاتی که به صورت روزانه یا حتی ساعتی به مغز شما جاری می شود در این دسته قرار می گیرند. یک مثال عالی  وسواس ما در مورد اتفاقاتی است که در اخبار می بینیم. به عنوان مثال اخبار یک زمین لرزه را مشاهده کردیم ، غم انگیز است ، اما کاملاً خارج از کنترل شما است. اگر قصد انجام کاری برای کمک به قربانیان ندارید ، پر کردن مغزتان از اطلاعات آن زمین لرزه و دنبال کردن وقایع آن داستان چیزی نیست جز اینکه خودتان و مغزتان را با نویز احاطه کنید.

اطلاعاتی که دائما در حال تغییر هستند را در مغزتان ذخیره نکنید

دنبال کردن اطلاعات ذهنی را که در طی زمان دستخوش تغییر هست را کنار بگذارید ذخیره کردن این اطلاعات در مغزتان باعث ایجاد نویز خواهد شد

تصور کنید سهام خریداری کرده اید که می خواهید برای  درازمدت نگه دارید ، پس هر روز چک کردن سایت بورس  نه تنها باعث ایجاد نویز در مغز شما می شود بلکه باعث هدر رفتن منابع ذهنی و انرژی با ارزش شما میشود. در حالیکه می توانستید از این انرژی  برای انجام کاری مثمر ثمر در ایجاد ثروت و موفقیت واقعی استفاده کنید. اگر اطلاعاتی که میخواهید از آن استفاده کنید در طی زمان تغییر می یابند و ارزش خود را از دست می دهند پس دنبال کردن و ذخیره کردن آن باعث ایجاد نویز و عوامل گمراه کننده در مغز شما خواهد بود.

اطلاعات ذهنی
حدس و گمان ها را از مغزمان دور کنیم.

این بستگی دارد که شما به چه چیزی معتقد هستید به چه اتفاقی امکان دارد بیوفتد؟ یا به  “آنچه هست” .

. به عنوان مثال نمونه های کلاسیک از این حدس و گمان ها پیش بینی های  هواشناسی و پیش بینی های آمار و ارقام بورس است. اگر می توانستید تمام دقایق زندگی خود را که به گوش دادن به حدس و گمان ها پرداخته اید را برگردانید ، متوجه می شدید که ۹۰ درصد از آنها اشتباه از آب درآمده اند. پیش بینی های فرضی ، تقریباً در همه موارد ، اطلاعات بلااستفاده و نویز مغزی هستند که اطلاعات مفیدی را که می توانستید از آن استفاده کنید ، در خود غرق می کند.

پیشنهادات مغز خود را ارزیابی کنید

مغز ما در برخورد با مسائل مختلف راه کارهای مختلفی را ارائه خواهد داد. این ما هستیم که با استفاده از اختیار خود میتوانیم بهترین و هوشمندانه ترین راه کار را بری رسیدن به هدف انتخاب کنیم.

گاهی اوقات ناگزیر از مسیر رسیدن به اهدافمان منحرف میشویم. برای فرار از این حال به اهدافی که برای خود ترسیم کرده اید فکر کنید: ارتقاء ، گرفتن نمرات بهتر ، صرفه جویی در هزینه، بازنشستگی راحت ، مادر خوب بودن و غیره. اکنون سیل اطلاعات در مورد این اهداف در مغز شما جاری خواهد شد.

آیا این اطلاعات ذهنی مربوط به یکی از این حوزه ها(اهدافتان) است؟

به عنوان مثال اگر هدف شما این است که مسئولیت روزانه  خود را در محل کار زودتر از موعدبه اتمام برسانید تا بتوانید زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید پس اگر مغزتان به شما پیشنهاد چک کردن شبکه های مجازی را می دهد مطمئنا مغز شما در حال تولید نویز است شما باید این پیشنهاد را نادیده بگیرید در غیر اینصورت  شما را از رسیدن به هدف منحرف خواهد کرد.
با جدا کردن نویزهای بی فایده از سیگنال های مهم ، شما نه تنها به مسیر رسیدن به هدف خود باز  خواهید گشن بلکه تمرکز شما به آنچه اهمیت دارد جلب خواهد شد ، با این ترفند شما هر  روز مقدار بسیار زیادی در انرژی خود صرفه جویی می کنید. در واقع این آغاز یک پیروزی است.

منبع : www.success.com
چه برنامه ای شما را برای رسیدن به موفقیت نزدیک تر میکند ؟
قدرت تجسم
اعتماد به نفس ، مبارزه ای برای دیده شدن
در مسیر باقی بمانید
تفکر ها گاهی مانع موفقیت میشوند
با هدف و ساختار هایش آشنا شویم

فرشته ارشاد فرکار

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

یازده + 8 =