تغذیه و اهمیت آن در نتایج امتحان-چه غذاهایی را بخوریم؟

نکاتی برای تغذیه برای پشتیبانی از مغز در طی روز های امتحان

آیا می دانید آنچه می خورید و می نوشید می تواند بر عملکرد امتحان شما تأثیر بگذارد؟ بهترین رژیم برای پیگیری در روز امتحان چیست؟آیا غذا و نوشیدنی می تواند بر نمرات آزمون شما تأثیر بگذارد؟ در دنیای فزاینده ای که از سلامت برخوردار است ، والدین و دانش آموزان به دنبال پاسخ این سؤالات مهم هستند. همه ما امیدواریم که تغذیه سالم قبل از امتحان در طول زمان امتحان به ما امتیاز بیشتری بدهد ، و در واقع می تواند.

تغذیه-نکاتی-برای-تغذیه

امتحان طولانی مانند ماراتن ذهنی است که استقامت در آن بسیار مهم است. متخصصان تغذیه بر اهمیت عادات غذایی سالم در این زمان استرس زا تأکید می کنند. آنها می گویند غذای مناسب و نوشیدنی می تواند سیستم شما را انرژی بخشد ، هوشیاری شما را بهبود ببخشد و شما را در ساعات طولانی انتخاب های اشتباه رژیم غذایی می تواند باعث شود شما احساس لاغری ، لرزه و سوختگی شود. نکات مربوط به تغذیه زیر به شما در انجام بهترین عملکرد خود در روز آزمون کمک خواهد کرد.امتحان حفظ کند.

۱-حتماً غذا بخورید.

اهمیت صبحانه خوردن را در وبسایت فراز دانش ببینید: https://farazdanesh.com/benefits-of-breakfast/

حتی اگر معمولاً از صبحانه صرف نظر کنید یا از عصبیت خودداری کنید ، بازهم باید زمان خوردن چیزی را بخورید. خیلی ساده ، مغز شما برای کارآمد کار به انرژی حاصل از غذا نیاز دارد. شما باید تمرکز ذهنی خود را بر روی امتحان خود نگه دارید و نه بر گرسنگی.

این شرم آور است که قبل از امتحان خود به شدت مطالعه کنید و بعد از نظر جسمی بیش از حد خسته شوید تا در روز امتحان بهترین تلاش خود را انجام ندهید. اگر واقعاً نمی توانید غذای معده کنید ، پس از آن یک شیک یااسموتی پروتئین بخورید.

۲- وعده های غذایی سبک بخورید.

به اندازه کافی بخورید که احساس رضایت کنید اما نه به اندازه احساس کامل بودن. اگر قبل از امتحان یک صبحانه بزرگ یا ناهار بخورید ، احساس خواب آلودگی و سنگین خواهید کرد. انرژی بدن شما به جای تأمین انرژی لازم برای عملکرد مؤثر در مغز شما روی فرآیند هضم متمرکز خواهد بود. درعوض ، یک ناهار سبک مانند سالاد با مرغ یا سالمون را امتحان کنید.

۳-غذای تقویت کننده بخورید.

این شامل غذاهای غنی از پروتئین است که می تواند به هوشیاری ذهنی بیشتری منجر شود. انتخاب غذای سالم در روز امتحان شامل تخم مرغ ، آجیل ، ماست و پنیر می باشد. ترکیبات صبحانه خوب ممکن است غلات سبوس دار با شیر کم چرب ، تخم مرغ و نان تست با مربا ، فرنی یا جو دوسر باشد.

سایر رژیم های غذایی که به عنوان غذاهای مغزی در نظر گرفته می شوند ماهی ، گردو ، زغال اخته ، تخمه آفتابگردان ، تخم کتان ، میوه های خشک ، انجیر و آلو هستند.

اگرچه تأیید نشده است ، بسیاری میوه را سوخت عالی مغز می دانند ، که می تواند به شما کمک کند سریعتر فکر کنید و راحت تر به خاطر بسپارید. می توانید طالبی ، پرتقال ، توت فرنگی ، زغال اخته یا موز بخورید ، که به ویژه محبوب هستند.

از نظر سبزیجات ، هویج خام ، فلفل دلمه ای ، جوانه بروکسل ، اسفناج ، کلم بروکلی و مارچوبه گزینه های خوبی هستند.

۴- مصرف چند مولتی ویتامین را در نظر بگیرید.

بیشتر دانش آموزان رژیم متعادل سالم نمی خورند. هنگامی که روی پیتزا ، غذاهای آشغال ، ردبول و قهوه زنده مانده اید ، بدن شما با کمبود ویتامین ها و مواد معدنی ضروری روبرو می شود. مولتی ویتامین می تواند کمک کند. ویتامین های گروه B به ویژه عملکرد مغز را تقویت می کنند. آهن ، کلسیم و روی می توانند توانایی بدن در مقابله با استرس را تقویت کنند.

۵- از انسداد مغزی خودداری کنید.

در روز امتحان ، از غذاهای ساخته شده از آرد سفید مانند کوکی ها ، کیک ها و کلوچه ها که به هضم زمان و انرژی بیشتری نیاز دارند ، خودداری کنید. همچنین از غذاهایی که سرشار از قند تصفیه شده هستند مانند شکلات ، دسر و شیرینی ها خودداری کنید.

قبل از امتحان بوقلمون نداشته باشید زیرا حاوی L- تریپتوفان ، یک اسید آمینه ضروری است که باعث خواب آلودگی شما می شود. همچنین از ترکیبات غذایی خاصی مانند پروتئین و نشاسته در کنار هم خودداری کنید. وقتی این مواد با هم هضم شوند ، این مواد نیاز به زمان بیشتری دارند.

کربوهیدرات ها هنگام غذا خوردن به تنهایی احساس آرامش بیشتری نسبت به هوشیاری می کنند. بنابراین کربوهیدرات گزینه خوبی برای روز قبل از امتحان است ، اما در روز آزمون واقعی نیست. علاوه بر این ، کربوهیدرات هایی مانند برنج یا سیب زمینی ، که به مقدار زیادی خورده می شوند ، می توانند احساس سنگین و خواب آلودگی کنند. از غذاهایی که قند زیادی دارند ، مانند شکلات ، دسر و شیرینی ها خودداری کنید.

۶- نوشیدنی های تقویت کننده بنوشید.

اطمینان حاصل کنید که قبل و در طول امتحان خود به اندازه کافی آب بنوشید. چای نیز کار می کند ، هرچند که بدون قند زیاد است. کم آبی می تواند باعث شود تا تمرکز خود را از دست داده ، احساس ضعف کرده و انرژی خود را جذب کنید. صبر نکنید تا شما تشنه نوشیدن یک لیوان آب باشید. اگر منتظر تشنه شدن خود باشید ،این بدان معناست که بدن شما در حال حاضر دارای چربیهای کم آبی است.

۷-از نوشابه و نوشیدنی های قندی خودداری کنید.

از کافئین خودداری کنید ، زیرا می تواند عصبی شدن شما را افزایش دهد. اما اگر عادت دارید به طور مرتب قهوه بنوشید ، یک یا دو لیوان کوچک میل کنید. سعی کنید به همراه قهوه خود چیزی سالم بخورید. اگر قهوه را به طور ناگهانی و کامل قطع کردید ، می توانید به سردرد ترک کافئین برسید.

 

۸-به اندازه کافی بخوابید.

بسیاری از دانش آموزان عادت دارند که تا اواخر شب به درس خواندن بپردازند ، به این امید که اطلاعات کمی در مغزهای خسته شده خود داشته باشند. درعوض ، شب قبل از امتحان ، درس خواندن را در اوایل عصر متوقف کنید. پس از آن ، آن را آسان کنید ، شام خود را بخورید ، روز بعد لباس خود را آماده کنید ، کیف خود را بسته ، دوش بگیرید و زودتر به رختخواب بروید. شما تمام کارهایی را که کرده اید انجام داده اید. برای عملکرد به بهترین شکل ممکن در روز امتحان ، شما نه تنها به انرژی حاصل از تغذیه سالم ، بلکه به انرژی حاصل از خواب کافی و آرامش بخش نیز نیاز دارید.

منبع: http://www.goodluckexams.com/