استرس و علائم آن-چگونگی مقابله با استرس و بهبود شرایط

استرس چیست؟ خوب یا بد؟؟؟

استرس-چیست

استرس یک احساس طبیعی است که به شما کمک می کند تا در شرایط چالش برانگیز کنار بیایید. در مقادیر اندک می تواند خوب باشد ، زیرا به شما فشار می آورد تا سخت کار کنید و تمام تلاش خود را بکنید ، مانند امتحانات.

اما اگر احساس استرس زیادی دارید یا احساس می کنید که نمی توانید آن را کنترل کنید ، می تواند منجر به مشکلات سلامت روان مانند افسردگی و اضطراب شود. همچنین می تواند بر عملکرد تحصیلی شما تأثیر بگذارد.

ترک خانه برای شروع مطالعات خود می تواند تغییرات اضطراب زا را شامل شود. این موارد ممکن است شامل انتقال به یک منطقه جدید ، دیدار با افراد جدید و مدیریت بودجه سخت باشد.

علائم بسیاری برای استرس وجود دارد.

استرس می تواند احساس تحریک پذیری و حساس بودن، دلواپسی مانند اینکه نمی توانید از خود لذت ببرید، نگران بودن برای مدت طولانی و… باشد.

شما ممکن است شروع به داشتن مشکلات خواب، سخت شدن تمرکز کردن، مالیدن ناخن ها به یکدیگر ، کندن پوست خود یا فشار دادن دندان های خود به هم ، آزار رساندن به دیگران،احساس تنگی نفس یا تنفس خیلی سریع کنید.

مواردی که می تواند به استرس کمک کند:

دوره های کوتاه استرس طبیعی است و اغلب با انجام کارهایی ساده می تواند برطرف شود که وظیفه شما را کاهش می دهد ، یا اینکه با دیگران صحبت کنید و زمان هایی را برای استراحت درنظر بگیرید.

همچنین ممکن است به این موارد کمک کند:
آنچه را که باعث می شود احساس اضطراب کنید ، کار کنید. به عنوان مثال ، آیا امتحانات ، پول یا مشکلات رابطه است؟ ببینید آیا می توانید شرایط خود را تغییر داده و فشار خود را کاهش دهید.
سعی کنید سبک زندگی سالم داشته باشید. خوب بخورید ، به اندازه کافی بخوابید ، به طور منظم ورزش کنید (راه هایی را پیدا کنید که به طور کامل مناسب باشد) ، به استراحت و همچنین کار و مطالعه بپردازید.
سعی کنید در مورد آینده نگران نباشید یا خود را با دیگران مقایسه نکنید.
تمرینات آرامش و تنفس را امتحان کنید.
سعی کنید زمان خود را برنامه ریزی کنید تا به شما در پیگیری کار خود کمک کند. آن را به قسمتهای قابل کنترل تقسیم کنید تا بتوانید تا آخر مهلت ادامه دهید.
سعی کنید در مورد اضطراب خود با یک دوست ، مدرس یا شخصی در خانواده صحبت کنید.

کمک حرفه ای برای استرس دانش آموزان

برطرف کردن استرس و اضطراب طولانی مدت توسط خودتان دشوار است و غالباً بهترین راه برای کمک به شماست. به تنهایی تلاش نکنید. اضطراب می تواند به طور جدی بر عملکرد تحصیلی شما تأثیر بگذارد و این نه تنها برای شما آزار دهنده است ، بلکه به معنای تلاش تلف شده زیادی است.

 

http://www.nhs.uk