جهان‌های موازی-عجایب شگفت انگیزی که باید درمورد این جهان هابدانید-قسمت اول

به جهان های موازی معتقدید؟؟؟

آیا در یکی از جهان‌های موازی همین حالا نسخه دومی از شما وجود دارد که مشغول خواندن این مقاله باشد؟
آیا شخصی دیگر با اینکه شما نیستید، روی سیاره‌ای به نام زمین با کوه های مه گرفته ، مزارع حاصل خیز و شهرهای بی در و پیکر در منظومه خورشیدی که هشت سیاره دیگر نیز دارد، زندگی می‌کند؟
آیا زندگی این شخص از هر لحاظ درست عین زندگی شما بوده است؟
اگر جوابتان مثبت است، شاید در این لحظه او تصمیم بگیرد این مقاله را تا همین جا رها کند. در حالی که شما به خواندن مقاله تا انتها ادامه خواهید داد.

جهان-های-موازی-به-جهان-موازی-معتقدید

چگونه پدیده جهان‌های موازی را درک کنیم؟

برای درک پدیده‌ی جهان‌های موازی که کاملا غیر ممکن به نظر می رسد، باید بسیار بسیار کوچک اندیشید. حتی کوچکتر از اتم‌ها. الکترون‌هایی که به دور هسته اتم در گردشند، در آن واحد در حالت‌های چند گانه حرکت می کنند که ثابت کردن آنها تقریبا غیر ممکن است.

به بیان ساده‌تر می توان گفت زمانی که فردی در شهر اکلاهاما به دیدن مادر خود می رود در جهان موازی که ذرات اتمی وی در آن حضور دارند همان فرد در خانه مشغول تماشای تلویزیون است.

به گفته دانشمندان شاید این پدیده کاملا غیر واقعی به نظر آید. اما بر پایه علم حقیقی رخ می دهد.fa.wikipedia.org/wiki/جهان_موازی

بر اساس یکی از نظریه های فیزیکی زمانی که پدیده ای در یک حالت مشاهده می شود این پدیده جهان را به دو بخش تقسیم می کند.

نظریه چند حالتی بر این پایه استوار است که جهان فعلی طی مشاهده انسان متوقف شده و انسان تنها یکی از واقعیات در حال وقوع را مشاهده می کند. برای مثال می تواند توپ فوتبال را ببیند که در هوا در پرواز است. اما شاید در جهان موازی این توپ در همان لحظه سقوط کرده باشد و یا شاید اصلا فردی در آن لحظه مشغول بازی فوتبال نباشد.

نظر فیزیکدانان در مورد جهان‌های موازی

بسیاری از فیزیکدانان بزرگ , پایه های علمی جهان چند حالتی را حتی اگر نتوان آن را به اثبات رساند قبول دارند.

“شان کارول” از موسسه تکنولوژی کالیفرنیا یکی از این فیزیکدانان بوده و معتقد است تا زمانی که نتوان تمدن‌های فوق پیشرفته بیگانه را تصور کرد که پی به واقعیت این نظریه برده اند، انسانها تحت تاثیر امکان وجود جهان‌های دیگر قرار نخواهند گرفت. وی در عین حال معتقد است هرگز فردی قادر به ابداع دستگاهی نخواهد بود که با استفاده از آن بتوان میان این جهان‌ها ارتباط برقرار کرد.

درک واقعیت جهان های موازی بستگی شدیدی به درک انسان از زمان دارد. به گفته “کارول” ما زمان را به صورت واقعی احساس نمی کنیم. تنها شاهد گذشت آن هستیم. برای مثال گذشت زمان در هنگام یک مسابقه هیجان انگیز بسیار سریع و در سر کلاس یک درس کسل کننده کاملا کند است.

یا هنگامی که فردی تلاش دارد با تاخیر در دفتر کارش حاضر نشود، دقایق برای وی با سرعتی باور نکردنی می گذرند. اما چند دقیقه باقی مانده از ساعت کار به راحتی با چندین ساعت برابری می کنند.

فضای بیکران

فضا بیکران است و تقریبا بطور یکنواخت از ماده انباشته شده است. چیزی است که مشاهدات هم آن را تأیید می‌کنند. در فضای بیکران حتی غیر محتمل‌ترین رویدادها نیز بالاخره در جایی ، اتفاق خواهند افتاد.

در این فضا ، بی نهایت سیاره مسکونی دیگر وجود دارد. نه تنها یکی بلکه تعداد بیشماری از آنها مردمانی دارند که شکل ظاهری ، نام و خاطرات آنها دقیقا همان هاست که ما داریم. ساکنانی که تمامی حالتهای ممکن از گزینه‌های موجود در زندگی ما را تجربه می‌کنند. من و شما احتمالا هرگز خودهای دیگران را نخواهیم دید.

وسعت عالم

دورترین فاصله‌ای که ما قادر به دیدن آن هستیم، مسافتی است که نور در مدت ۱۴ میلیارد سال که از انفجار بزرگ و آغاز انبساط عالم سپری شده است، طی می‌کند. دورترین اجرام مرئی هم اکنون حدود ۴×۱۰۲۶ متر دور تر از زمین قرار دارند.

این فاصله که عالم قابل مشاهده توسط ما را تعریف می‌کند. بطور مشابه ، عالمهای خودهای دیگر ما کراتی هستند به همین اندازه. مرکزشان روی سیاره محل سکونت آنهاست. چنین ترکیبی ساده‌ترین و سر راست‌ترین نمونه از جهان‌های موازی است. هر جهان تنها بخشی کوچک از “جهان چند گانه” بزرگتر است.

قسمت دوم را بخوانید: https://farazdanesh.com/parallel-worlds-part-2/