عربی را چگونه مطالعه کنیم؟

عربی را چگونه مطالعه کنیم؟

درس عربی در کنکور همانند درس ریاضی که اکثر دانش آموزان از آن ترس و واهمه دارند از مهم ترین دروس عمومی کنکور به شمار می روند.

پس این یک فرصت طلایی برای شما به شمار می رود و شما از سایر رقیبان خود جلو خواهید افتاد .

اما اگر شما هم مانند سایر دانش آموزان از این درس ترس و واهمه داشته باشید و با عذاب دادن خود بخواهید به تست های آن پاسخ دهید درواقع فقط وقت خودرا تلف کرده اید و نسبت به درس شیرین عربی کینه توزی کرده اید

سوالات درس عربی در کنکور سراسری به ترتیب عبارتنداز:

۸ سوال از مبحث ترجمه پرسش می شود که ۵ سوال ترجمه عربی به فارسی است. ۲ سوال ترجمه فارسی به عربی است و ۱ سوال هم سوالی مفهومی است. بعد از سوالات بخش ترجمه یک متن داده می شود و ۹ تست از آن مطرح می گردد که ۴ تست آن مربوط به متن درک مطلب است ۲ تست از مبحث حرکت گزاری و ۳ تست از مبحث تجزیه و تحلیل پرسش می آید. در انتها نیز ۸ تست از قواعد عربی مطرح می شود.

بخش های گوناگون درس عربی در کنکور سراسری که حال میخواهیم به آن ها بپردازیم:

۱-ترجمه و تعریب:

مبحث ترجمه و تعریب از بخش های آسان درس عربی است و گزینه خوبی برای افزایش درصدر این درس کنکور سراسری است.

بهترین روش برای یادگیری و پیشرفت در این بخش مطالعه همه جملات و متون عربی کتاب درسی است و بهتر است به صورت مفهومی ،معنی متون را درک کنید چرا که در این صورت نکات ترجمه را نیز یادخواهیدگرفت.

روش مطالعه عربی و درس عربی میتواند در درک مطلب و قواعد مفید باشد
۲-قواعد:

بخش قواعد عربی قسمت مفهومی این درس را در برمی گیرد. گام اول انتخاب روشی مناسب برای یادگیری است. که روش های مختلفی را اعم از آموزش از طریق اساتید مجرب و دی وی دی و جزوه های آموزشی به صورت آنلاین و یا حضوری شامل میشود.

پس از این بهتر است از مثال ها و متون کتاب درسی عربی برای تمرین و تکرار استفاده کنید و به تجزیه و تحلیل آن ها بپردازید .این درحالی است که سوالات کنکور از کتاب درسی مطرح شده و مثال های کتاب مَد نظر طراحان سوالات کنکور می باشد.

۳-درک مطلب:

در مواجهه با سوالات درک مطلب ابتدا نگاهی به کل متن انداخته و سعی میکنیم مفهوم کلی متن را درک کنیم و البته برای این کار نیازی به دانستن معنی همه لغات متن و ترجمه

تک تک جملات نیست.و پس از آن پاسخ به سوالات آسانتر و سریع تر خواهد بود .

با اشاره به نکات مهم مطالعه عربی و درس عربی میتوانیم به درک مطلب و فهم قواعد بهتری از عربی برسیم
مریم میرجوادزاده

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

پنج × یک =