ریاضی را چگونه بخوانیم؟

ریاضی را چگونه بخوانیم؟

همانطورکه مستحضرید درس شیرین ریاضی محتوایی کاملا مفهومی دارد و به این معناست که روش خواندن این درس با سایر دروس تفاوت هایی دارد.

پس روش مطالعه آن نیز متفاوت خواهد بود.به روش های مطالعه فراز دانش وجه داشته باشید ریاضیات تجربی که شامل هندسه و آمار و… و همینطور رشته ریاضی که دارای دروس مفهومی هندسه و گسسته و آمارو احتما است که به آن ها نیز به طور کامل خواهیم پرداخت.

تست های ریاضی چگونه حل کنیم

مهم ترین بخش این موضوع درک مفاهیم درس ریاضی است شاید فکر کنید با تمرین و حل تعداد زیادی از سوالات این درس بتوان به نتیجه رسید اما در اینصورت اگر شانس با شما همراه باشد بتوانید نمره قابل قبولی در امتحانات کلاسی خود کسب کنید.

به همین دلیل از همین ابتدا باید یک دیدگاه کلی نسبت به مباحث درس ریاضی داشته باشید
داشتن این دیدگاه به شما در مواجهه با سوالات کمک شایانی خواهد کرد.

الان حتما با خود میگویید که تمام مشاوران تمرین و تکرارسوالات ریاضی را برای تسلط یافتن براین درس توصیه میکند بله  این روش کاملا درست است و همواره ثمربخش بوده است اما درصورتی که شما به درکی از مفهوم درس ریاضی دست نیافته باشید وقتی کمی نوع سوال  با سوال هایی که شما تا به حال کرده اید تفاوت پیدا کند با مشکل مواجه خواهید شد.

در پکیج های تدریس درس ریاضی فرازدانش صفر تا صد مباحث را کاملا مفهومی یادبگیرید.

از نکات قابل توجه درس ریاضی این است که اکثر دانش آموزان از آن واهمه دارند ولی شما میتوانید از این فرصت یک پله ترقی برای خود بسازید وقتی اکثر دانش آموزان نمیتوانند درصد خوب یا قابل توجهی در درس ریاضی کسب کنند شما میتوانید با کمی تلاش و تمرین و تکرار بیشتر از رقیبان خود سبقت بگیرید فقط کافیست خودتان را باور داشته باشید.

دومین نکته ای که باید خدمتتون عرض کنم ترس و واهمه شما نسبت به درس ریاضی است شما درواقع با این کار غولی بزرگ در ذهن خود به نام ریاضی میسازید و هیچ وقت نمیتوانید سراغ حل تست های آن بروید ویا با عذاب زیادی این کار را انجام میدهید.

روش مطالعه ریاضی
همه این ها قابل حل شدن هستند و شما نباید هیچ نگرانی داشته باشید فقط کافیست به این توضیحات توجه کنید:
  1. ابتدا بهتراست این غول بی سر و دم ریاضی را ریشه کَن کنیم برای این کار ابتدا سرکلاس درس ریاضی حال چه به روش های آنلاین یا به صورت حضوری به خوبی و کامل به مطالب گفته شده گوش خواهید داد و سپس نکاتی را که خودتان یادداشت کرده اید ویا جزوه ای که توسط استاد مربوطه تهیه شده یک دور مرور میکند.
  2.  پس از این مراحل به مرحله تست زنی میرسیم در این بخش تست اول را میخوانیم و کمی روی آن فکر میکنیم اگر برایتان کاملا ناآشنا بود جای هیچ نگرانی نیست به پاسخنامه مراجعه کرده و پاسخ تست را به طور کامل مطالعه میکنیم و سپس همین روش را برای تست های بعدی به کارمیگیریم. قطعا این روش برای آموزش درس ریاضی پرکاربرد خواهد بود.
این روش به شما کمک خواهد کرد به راحتی با همه نوع سوالات روبرو شوید و پس از تمرین و تکرار زیاد متوجه خواهید شد میتوانید به آسانی به سوالات غول بی شاخ و دم ریاضی پاسخ دهید.

مریم میرجوادزاده

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

15 − 14 =