چگونه رویاهایمان را با تجسم به واقعیت تبدیل کنیم؟

چگونه رویاهایمان را با تجسم به واقعیت تبدیل کنیم؟

اگر تا به حال در مسابقه ای شرکت کرده اید  یا ورزشکار هستید؟ قطعا مربی تان از شما خواسته که پیروزی در مسابقه را تصور کنید. چشمانتان را ببندید چگونه به نظر می رسد؟ صدا ها را می شنوید؟ این کار شاید به نظرتان عجیب به نظر برسد. گوش دادن به یک سناریوی خیالی در یک اتاق تاریک ، با چشمان بسته ….  عجیب است !!! اما علمی حقیقی در پشت پرده قدرت تجسم ، استمرار در تجسم روزانه و رسیدن به هدفها  وجود دارد.

تجسم چیست؟

تجسم می تواند مانند یک جلسه هیپنوتیزم باشد. در واقع هیپنوتیزم مبتنی بر دستکاری الگوهای تفکر از طریق تلقین است. سه روش هیپنوتیزم ، مراقبه و تجسم تقریبا دارای پروفایل های نوروفیزیولوژیکی مشابه هستند. هنگامی که تجسم یا مراقبه می کنید هیچ کاری برای شما انجام نمی شود در عوض ، این شما هستید که به چیزی در اعماق مغز خود پی برده  و به قدرت خلاقیت خود دسترسی پیدا می کنید. افراد موفق در سراسر جهان از تجسم برای تبدیل رویاهایشان به واقعیت استفاده می کنند. تجسم در واقع رویای متمرکز شده است. در حقیقت زندگی ما از فضایی در مغز خودمان نشات گرفته است.

اگر بخواهیم عمیق تر به این موضوع بنگریم، تجسم به تنهایی باعث موفقیت نمی شود بلکه راهی برای  بهبود خود و پیشرفت شخصی است . با تجسم ، می توانید دنیایی را بسازید  که از انرژی ها و خواسته های خودتان ساخته شده است .

مزایای تجسم کردن

– تجسم شجاعت ایجاد می کند

تجسم قدرت و شجاعت لازم برای مقابله با کارهای ترسناک را فراهم می کند. می ترسید روی صحنه بروید؟ در مورد عملکرد آینده تان مضطرب هستید؟ آیا مطمئن نیستید که چگونه در آن رقابت برنده شوید؟ استفاده از تجسم باعث ترشح  هورمونها  و برقراری ارتباط بین  سیناپس ها  می شود که دستیابی به اهداف را آسان تر می کند. وقتی سناریو دستیابی به چیزی را تجسم کرده باشید ، موفقیت در آن موضوع به یک احساس آشنا تبدیل خواهد شد و در ادامه  عمل کردن به آن آسانتر خواهد بود طوریکه انگار قبلاً این کار را کرده اید و این روند برای مغز شما آشناست.

– تجسم با منفی بودن مبارزه می کند

تجسم کردن شما را از دنیایی که گاه پر از انژی منفی است دور می کند. اغلب اوقات ، مردم بعد از تجسم موفقیتشان با اظهاراتی مانند ، چگونه به آن موفقیت دست بیابم  ، چگونه آن کار را انجام دهم؟ یا انجام این کار بسیار سخت خواهد روبرو می شوند . اما دیگر شما و مغز شما کاملاً برای این چالش آماده هستید. در طی یک جلسه تجسم ، به دور از فکرکردن به آنچه دیگران چه می گویند میتوانید رویای خود را زندگی کنید . این یکی از مؤثر ترین روشها برای نبرد با صدای منفی داخل مغز شماست.

تجسم باعث تقویت خلاقیت می شود

تجسم باعث بوجود آمدن خلاقیت می شود ، چیزی که ذهن نا امید ما  به آن نیاز دارد. ما همیشه تمایل داریم که در فضاهای برنامه ریزی شده و محدود به زمان وجود داشته باشیم. این کارباعث می شود ذهن شما از این جهان دور باشد. همین امر باعث آرامش روان شما خواهد بود. مغزهای ما نیاز به استراحت دارد. تجسم کنیم تا مغزمان پر  از وعده های خوب و پر از خلاقیت باشد.

تجسم انرژی را متمرکز می کند

تجسم ، قانون جاذبه را تکمیل می کند و این باعث تحقق یک رویا می شود. انرژی ما به جایی سرازیر خواهد شد که توجه مان به آن جلب شده باشد. هر چقدر هم اوضاع بد باشد انرژی خود را به  روشهای سالم و خوش بینانه سوق دهید. هرچه بیشتر خود را در زندگی ایده آلتان تجسم کنید ، زودتر انرژی های جهانی با شما هماهنگ می شوند تا آنچه را که می خواهید به شما دهند. اما فراموش نکنید این تلاش و سخت کوشی شماست که باید از تمرین تجسم شما پشتیبانی کند.

تجسم هدف را تقویت می کند

تجسم ، اعتقاد به نفس را ایجاد می کند. وقتی ما امیدمان را از دست می دهیم ، در واقع همه چیز را از دست داده ایم و یک بازنده ایم. امید یک کاتالیزور برای تغییر است. آنچه را که میخواهید و به مدت طولانی آرزویش را داشتید کشف کنید. در هر فرصتی آن را تجسم کنید. قطعا از این کار خود پشمان نخواهید شد،  بلکه بازخورد آن شما را شگفت زده خواهد کرد که چگونه این اشتیاق شما را به سمت مسیری که فکر نمی کردید ممکن باشد سوق می دهد. از تمرینهای روزانه برای بهبود شخصی و بالا بردن اعتماد به نفس ، ایجاد اشتیاق و پیدا کردن راهی برای رسیدن به هدف اغافل نباشید

از همین امروز آغاز کنید

تجسم موجب موفقیت میشود
در آغاز روز

قبل از اینکه از رخت خواب برخیزید یک روز را که برایتان ایده عال هست را در ذهنتان به وجود آورید. تک تک  جزئیات دقایق آن را  ایجاد کنید. تصور کنید که در زندگی پیروز شده اید  و در محاصره نیروهای مثبت هستید . سپس خود را تصور کنید که در مبارزه با مشکلات و لحظات سخت پیروز شده اید. با این کار مغز و جسم خود را برای روزی که در پیش رو دارید آماده می کنید .

در طول روز

از زمان رفت و آمد خود استفاده کنید تا آنچه را که از زندگی می خواهید تصور کنید. در حالی که در حالت منفعل هستید ، به تفکر فعال مشغول شوید. با صحنه هایی که تجسم می کنید از دنیای امروز خود دور شوید  بروید ، رویای های بزرگ خود را ببینید. بگذارید تجسم، روح شما را فرا بگیرد و شما را به سمت فعالیت سوق دهد.

در حالی که در فضای سبز قدم می زنید ، از سکوت طبیعت استفاده کنید تا امیدهای خود را به چشم اندازها تبدیل کنید. طبیعت یک انرژی جادویی دارد ، بنابراین هر چقدر در توان دارید آن را ذخیره کنید. به طور مداوم در فضای بیرون از منزل پرسه بزنید. یاد بگیرید در یک فضای پرتحرک  و شلوغ نیز عمل تجسم سالم را انجام دهید.

برای کسانی که از خوردن غذا به تنهایی لذت می برند ، زمان خوردن نهار بهترین فرصت  برای تأمل است. از خود بپرسید که چگونه دوست دارید کارهایتان بهتر شوند یا چگونه می توانید پیشرفت کنید. سپس خود را در حال انجام این کارها تصور کنید. وقتی خود را در حال انجام تصور می کنید ، مسیرهای عصبی مغزتان را بیدار می کنید که فعالیت های واقعی را آسان تر می کند. به جای  ناهار تجسم بخورید و برای بقیه روز از نظر ذهنی مغر خود را آماده کنید.

در انتهای روز

شب با آرامش به رختخواب بروید.  تجسم کنید روز بسیار خوب و موفقیت آمیزی داشتید و میخواهید در کمال آرامش بخوابید. به این فکر کنید که کسی هست که خوابها و رویاهای شما را به واقعیت تبدیل کند. به اهداف نیکوکارانه و مسالمت آمیز فکر کنید تا ذهن و بدن شما  تسکین یابد . با این حال صبح روز بعد احساسی فراتر از روزهای قبل خواهید داشت و حس یک نیروی جدید در خود را احساس خواهید کرد.

منبع : www.success.com

بیشتر مطالعه کنید

چه برنامه ای شما را برای رسیدن به موفقیت نزدیک تر میکند ؟
قدرت تجسم
اعتماد به نفس ، مبارزه ای برای دیده شدن
در مسیر باقی بمانید
تفکر ها گاهی مانع موفقیت میشوند
با هدف و ساختار هایش آشنا شویم

فرشته ارشاد فرکار

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای چگونه رویاهایمان را با تجسم به واقعیت تبدیل کنیم؟

نظر:

18 − شانزده =