ویروس کرونا چیست و در صورت بروز علائم چه باید بکنیم؟

ویروس کرونا چیست و در صورت بروز علائم چه باید بکنیم؟

ویروس کرونا

علائم ناشی از ویروس کرونا از ووهان در چین چیست ، چگونه گسترش می یابد و آیا باید به پزشک مراجعه کنید؟

-تمام اطلاعات درباره ویروس کرونا  را در اینجا بیابید

-چگونه می توان از عفونت محافظت کرد

Covid19 بیماری که در ووهان شروع شده چیست؟

این بیماری توسط یکی از اعضای خانواده ویروس کرونا ایجاد شده است که قبلاً هرگز با آن روبرو نشده بود. مانند سایر ویروسهای کرونا، از حیوانات ناشی شده است. بسیاری از کسانی که در ابتدا آلوده شده بودند یا در بازار عمده فروشی غذاهای دریایی هوانا در مرکز شهر چین کار می کردند و یا اغلب آنها را خرد می کردند.

علائمی که این ویروس کرونا ایجاد می کند چیست؟

این ویروس می تواند باعث ذات الریه شود. گزارش شده است: افرادی که بیمار شده اند دچار سرفه ، تب و مشکلات تنفسی می شوند. در موارد شدید می تواند نارسایی اندام باشد. از آنجا که این پنومونی ویروسی است ، آنتی بیوتیک ها فایده ای ندارند. داروهای ضد ویروسی که در برابر آنفولانزا داریم ، مؤثر نیست. بهبودی به قدرت سیستم ایمنی بدن بستگی دارد. بسیاری از کسانی که جان خود را از دست داده اند در حال حاضر از سلامت بدنی برخوردار نبودند.

آیا اگر سرفه دارم باید به پزشک مراجعه کنم؟

افسران ارشد پزشکی بریتانیا در مورد هر كس كه از سرزمین اصلی چین ، تایلند ، ژاپن ، جمهوری كره ، هنگ كنگ ، تایوان ، سنگاپور ، مالزی به انگلستان سفر كرده اند مشورت می كنند یا ماکائو در ۱۴ روز گذشته و کسی که سرفه یا تب یا تنگی نفس را تجربه کرده تا در خانه بماند و با NHS 111 تماس بگیرد ، حتی اگر علائم آن خفیف باشد.

آیا ویروس از یک شخص به فرد دیگر منتقل می شود؟

کمیسیون بهداشت ملی چین انتقال انسان به انسان را تأیید کرده است ، و چنین انتقال هایی نیز در جای دیگر انجام شده است.

چند نفر تحت تأثیر قرار گرفته اند؟

از ۲۵ فوریه ، شیوع این بیماری ۸۰،۰۰۰ نفر در سطح جهان را تحت تأثیر قرار داده است. در سرزمین اصلی چین ۲،۶۶۳ کشته در بین ۷۷۶۵۸ مورد ، بیشتر در استان مرکزی هوبی رخ داده است. در حال حاضر بیش از ۱۲۰۰۰ نفر از مردم آسیب دیده در چین بهبود یافته اند.

ویروس کرونا حداقل تا ۳۰ کشور دیگر گسترش یافته است. بیشترین آسیب دیده شامل ژاپن است که ۸۵۰ مورد شامل ۶۹۱ مورد از یک کشتی دریایی در یوکوهاما و چهار کشته برجای مانده است. ایتالیا ۲۲۹ مورد و هفت مورد فوت را ثبت کرده است ، در حالی که کره جنوبی ۸۹۳ مورد و هشت مورد فوت را ثبت کرده است. همچنین در هنگ کنگ ، تایوان ، فرانسه ، ایران و فیلیپین نیزکشته شده است.

تاکنون ۱۳ پرونده ثبت شده و تاکنون تلفات جانی در انگلستان رخ نداده است.

چرا این بدتر از آنفلوانزا طبیعی است و متخصصان چقدر نگران هستند؟

ما هنوز نمی دانیم ویروس کرونا جدید چقدر خطرناک است تا زمانی که داده های بیشتری وارد نشود ، ما نمی دانیم. میزان مرگ و میر در مرکز شیوع ، استان هوبئی و حدود کمتر از نقاط دیگر حدود ۲٪ است. برای مقایسه ، آنفولانزای فصلی به طور معمول میزان مرگ و میر زیر ۱ درصد را دارد و تصور می شود سالانه حدود ۴۰۰۰۰۰ مرگ و میر در سطح جهان رخ می دهد. سارس بیش از ۱۰٪ مرگ و میر داشت.

نکته مهم دیگر اینکه ویروس کرونا تا چه اندازه مسری است. یک تفاوت اساسی در این است که بر خلاف آنفولانزا ، واکسنی برای کروناویروس جدید وجود ندارد ، به این معنی که برای اعضای آسیب پذیر جامعه – افراد سالخورده یا افراد دارای مشکلات تنفسی یا ایمنی بدن – برای محافظت از خود دشوارتر است. در صورت احساس ناخوشایند شستن دست و اجتناب از سایر افراد از اهمیت زیادی برخوردار است.

یک اقدام معقول دریافت واکسن آنفولانزا است که در صورت شیوع آن به اپیدمی

 گسترده تر ، بار خدمات خدمات درمانی را کاهش می دهد.

آیا ویروس های کرونا دیگری نیز وجود داشته است؟

سندرم تنفسی حاد شدید (سارس) و سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) هر دو ناشی از ویروس های کرونا ناشی از حیوانات هستند. در سال ۲۰۰۲ ، سارس تقریباً در ۳۷ کشور جهان کنترل نشد و باعث وحشت جهانی شد و بیش از ۸۰۰۰ نفر را آلوده و بیش از ۷۵۰ نفر را کشت. به نظر می رسد مرس به راحتی از انسان به انسان دیگر منتقل نمی شود ، اما مرگ و میر بیشتری نیز دارد ، ۳۵٪ از حدود ۲۵۰۰ نفری که به این ویروس آلوده شده اند.

آیا شیوع بیماری همه گیر است و آیا باید وحشت کنیم؟

نه از نظر سازمان بهداشت جهانی ، همه گیر ، “شیوع بیماری در سراسر جهان” است. شیوع ویروس در خارج از کشور نگران کننده است اما یک پیشرفت غیر منتظره نیست.

سازمان جهانی بهداشت شیوع این بیماری را یک اورژانس بهداشت عمومی با نگرانی بین المللی اعلام کرده است.

مسائل کلیدی این است که این ویروس کرونا جدید چگونه بین افراد قابل انتقال است و چه نسبی از این بیماری بسیار شدید است و در بیمارستان به پایان می رسد. غالباً ویروس هایی که به راحتی گسترش می یابند ، تأثیر خفیف تری دارند. به طور کلی ، به نظر می رسد ویروس کرونا به سختی به افراد مسن ضربه می زند ، که تعداد کمی از موارد در کودکان مشاهده می شود.

منبع:www.theguardian.com

مریم میرجوادزاده

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

5 × 1 =