کتاب خوانی و فواید آن-چه دلایلی وجود دارد که کتاب بخوانیم؟

کتاب خوانی!!! عجب  واژه ی غریبه ای…!

وقتی میان جمعیت ، فردی آرام کتاب در دست مطالعه میکند برایمان عجیب است. عجیب تر افرادی هستند که به او با تمسخر نگاه میکنند. حتما تا به حال با این موقعیت روبرو شده اید شاید در پارک و شاید در محیطی متفاوت مثل مترو و …

کتاب-خوانی

شما به عنوان یکی از افراد جامعه چه عکس العملی به این تصویر میتوانید داشته باشید؟

تا به حال سیلی خورده اید ؟

به گفته محققان بشریت تا به اکنون ۳ سیلی محکم برای بیدار شدن از خواب غفلت خورده است.

اولین سیلی را کوپرنیک زد که بفهماند زمین مرکز کائنات نیست بلکه فقط سیاره ای کوچک است که دور خورشید میچرخد.

دومین سیلی را داروین زد که نشان دهد انسان چندان تفاوتی با سایر جانداران ندارد.

سومین سیلی را فروید زد تا بفهماند عقل و منطق پادشاه انسان نیست. گاهی رفتار انسان ها از ناخود آگاهشان سرچشمه میگیرد.

و اما به نظر میرسد بشریت به سیلی دیگری نیاز دارند تا بفهمند راه آرامشی که به دنبالش میروند در میان سکوت کتابخانه ها و تار های عنکبوتیست که در جلد کتاب ها دوخته شده اند.

با کتاب آشتی کنید و حتی برای چند دقیقه سعی کنید در روز کتاب بخوانبد. اگر به دنبال انگیزه برای شروع هستید من چند نمونه از فواید کتاب خوانی برایتان شرح میدهم تا شاید دلیل محکمی برای آشتی شما با کتاب باشد. ۱۰ کتابی که با خواندن آنها افکارتان تغییر خواهد کرد: dsikala.com/…/۱۰-کتابی-که-زندگی-شما-را-عوض-می-کند

دلایل مهم کتاب خوانی

یکی از بزرگترین دلایل کتاب خواندن، کسب دانش است. کتاب ها یک منبع غنی از اطلاعات هستند. خواندن کتاب با موضوعات متنوع اطلاعات و عمق دانش را افزایش میدهد. دیدگاه های فلسفی مدرسه رفتن را در وبسایت فرازدانش ببینید: https://farazdanesh.com/philosophical-views-of-purpose-of-the-school/

کتاب خوانی بهتر از پیاده روی و گوش دادن به موسیقی و … میتواند استرس شما را کاهش دهد. چون در طول مدت پیاده روی و یا گوش دادن به آهنگ مغز شما فرصت مناسبی به دست می آورد تا به نشخوار فکری بپردازد. ولی در حین خواندن کتاب امکان چنین عملی از مغز کاهش پیدا میکند.

هر بار که یک کتاب را میخوانید، باید تنظیمات کتاب، شخصیت ها، زمینه ها، تاریخ ، زیرمجموعه ها و خیلی چیزهای دیگر را به خاطر داشته باشید. همانطور که مغز شما یاد می گیرد تمام اینها را به خاطر بسپارد، حافظه شما بهتر می شود.

هرچه بیشتر بخوانید، تخیل بیشتری خواهید داشت. هر زمان که یک کتاب تخیلی بخوانید، دنیای دیگری به شما می دهد. در دنیای جدید، تخیل شما به بهترین نحو کار می کند. زیرا شما سعی می کنید همه چیز را در ذهن خود ببینید.

خواندن، واژگان و دستور زبان شما را بهبود می بخشد. همانطور که مطالعه میکنید، با کلمات جدید، اصطلاحات، عبارات و سبک نوشتن جدید آشنا می شوید.

سرگرمی با کتاب

در شیوه زندگی پر مشغله، ذهن درگیر چندین مسئله است. یک سرگرمی پربار مانند کتاب خواندن، ما را مشغول می کند. همچنین منجر به استفاده پر بار از زمان می شود. این نه تنها به ما کمک می کند از نگرانی خلاص شویم، بلکه ذهن ما را از یکنواختی دور می کند. کتاب ها ،منابع عالی تفریحی هستند. کسی که علاقه مند مطالعه است هرگز خسته نمیشود، زیرا این یک راه عالی برای خلاص شدن از خستگی است.

زندگی پر از چالش هاست.مطالعه می تواند الهام بخش زندگی شما باشد و آن را تغییر بدهد. خواندن یک کتاب خوب، از جمله بیوگرافی افراد شما را تشویق می کند و همچنین راهنمایی هایی را برای کمک به دستیابی به اهداف شخصی خود خواهید آموخت. اساسا، الهام بخش شما خواهد بود تا به یک شوهر، زن، دختر، پسر، مادر، پدر یا حتی کارمند بهتر تبدیل شوید.

خواب بد منجر به بهره وری کم می شود. به همین دلیل است که بسیاری از کارشناسان توصیه می کنند که قبل از اینکه بخوابید برای کمک به آرامش ذهن کتاب خوانی کنید.

کتابهای بسیار زیادی برای خواندن وجود دارد، که شما هرگز آنها را در طول عمر به پایان نخواهید رساند. کتاب ها برای قرن ها نوشته شده است، در حال حاضر کسی کتابی را می نویسد و در آینده کتاب ها هنوز نوشته می شوند. آیا شما به دنبال چیزی برای الهام بخشیدن هستید، برای هر موضوعی هزاران کتاب وجود دارد.

افرادی که به طور منظم مطالعه می کنند، دقیق تر از کسانی هستند که مطالعه نمیکنند. آنها ذهن باز دارند و بیشتر تمایل دارند از محیط اطراف خود آگاه باشند.

و هزاران فواید دیگر که با شروع کتاب خوانی خودتان با آن ها مواجه خواهید شد.

حامد دانش فراز ( روانشناس بالینی )