۱۱ نکته برای رها کردن شکست های گذشته و در آغوش گرفتن آینده

۱۱ نکته برای رها کردن شکست های گذشته و در آغوش گرفتن آینده

شکست بخشی اجتناب ناپذیر از زندگی است. اما اگر چیزی از آن بیاموزید شکست فقط یک ضرر نیست. بیشتر کارآفرینان و افراد موفق در زندگی خود بارها شکست خورده و سقوط کرده اند. با این حال ، کسانی به سمت پیروزی حرکت میکنند که ، پس از هر بار افتادن با تکاندن خود از گرد و غبار شکست به راه خود ادامه دهند. این افراد به جای دیدن یک شکست به عنوان یک عمل بازگشت ناپذیر ، آن را به عنوان یک تجربه جدید می پذیرند. به نظر شما چگونه می توان از شکست هایمان برای پیروزی های آینده استفاده کرد ؟ در ادامه مطلب به  11 نکته برای رها کردن شکست های گذشته و در آغوش گرفتن آینده اشاره شده است با ما همراه باشید.

۱- از شکست های خود برای موفقیت استفاده کنید.

اگر کار آسانی بود ، قطعا شما شکست نمی خورید. شکست شما احتمالاً نتیجه تلاش شما برای انجام یک کار دشوار ، کاری جدید و چالش برانگیز بوده است . لحظه ای به خود افتخار کنید که حتی شما برای کاری که احتمالا منجر به ناکامی شود تلاش کرده اید. به خود یادآور شوید و افتخار کنید که در حال انجام کاری هستید که ارزش و  پتانسیل شکست را دارد. این نشانگر شجاعت شماست . به دنبال انگیزه باشید تا دفعه بعد آن در همین کار موفق باشید.

۲- پیشرفت و دستاوردهای خود را پیگیری کنید.

هنگامی که ما شکست می خوریم ، احساس می کنیم که محکوم به تکرار اشتباهات خود هستیم. بهترین راه برای رها کردن این احساس منفی ، ردیابی کارهایی است که روزانه به پایان رسانده اید. به عنوان مثال لیست کارهای انجام شده روزانه خودتان از قبیل ورزش کردن ، خریدهای روزانه ، کارهای اداری و … را مرور کنید این کار باعث برگشت اعتماد به نفس از دست رفته مان میشود به یاد داشته باشید ما موفق تر از آنچه فکر می کنیم هستیم.

۳- عزادارشکست خود شوید ، سپس حرکت کنید.

ما  بارها شکست خورده ایم. زمانی که   که در مورد ناکامی های خود با خانواده و دوستانتان شفاف باشیدآنها  به بلند کردن بارشکست شما  و آغاز زندگی جدید به شما کمک خواهند کرد. درنهایت ،این  ما هستیم که  باید تصمیمی بگیرم که شکست هایمان را فراموش کرده و بر روی حال و آینده متمرکز شویم. شکست های خود را ارزیابی کنید همانند گذراندن مراحل غم و اندوه خاطرات آن را مرور کنید. عزادار شکست خود شوید ، سپس دوباره حرکت کنید.

۴- در مورد شکست های گذشته نگران نباشید.

فکر کردن در مورد شکست های گذشته در مقابل  یادگیری از شکست ، نوعی اتلاف وقت است. این وضعیت یک بیراهه است. البته ، ما می خواهیم یاد بگیریم و رفتار خود را تغییر دهیم  بنابراین به جای اینکه به گذشته بپردازید یا مسئله را با یک احساس غلط ادامه دهید یک پیمان واقعی با خود ببندید و درس عبرتی  درونی از شکست خود بگیرید.

۵- از شروع دوباره هیجان زده شوید.

بسیار مهم است که این نکته را به یاد داشته باشید :

شکست های گذشته شما را تعریف نمی کنند ،چیزی که شما را تعریف خواهد کرد نحوه برخورد شما با مشکلات و واکنش شما در مقابل آنهاست.

شروع دوباره یعنی ما علارغم عدم موفقیت در هدفمان اکنون با درکی کاملاً جدید و دیدگاهی نو از آنچه که میخواهید انجام دهید، دوباره شروع کنید. برای شروع دوباره هیجان زده باشید.

۶- از اشتباهات برای تشخیص راه آیندتان استفاده کنید.

شکست  فایده ای دارد که به شما نشان می دهد که چه راهی را نباید طی کنید. افراد موفق هرگز از یادگیری از شکست هایشان دست برنمی دارند. محدودیت هایی (مانند عدم موفقیت) کمک می کند تا مسیر پیش رویمان را واضح تر ببینیم . وقتی به نظر می رسد برای انجام یک کار یک میلیون فرصت وجود داشته باشد ، شکست ها واقعاً به تشخیص راه صحیح کمک خواهند کرد. در واقع این یک بازی جنگی است: هر چیزی را که از دست می دهید به شما کمک می کند تا در بدست آوردن راه خود بهتر عمل کنید.

۷- انگشت اتهام را به سوی دیگران نبرید.

اگر دیگران را به دلیل ناکامی های خود مقصر بدانید ، هرگز قادر نخواهید بود به پیش بروید و موفق شوید. مهم است که نسبت به اقدامات خود مانند یک فرد بزرگسال پاسخگو باشید .اگر بر روی کینه های قدیمی قدم بگذارید و یا دیگران را به خاطر کارهای خلاف خود سرزنش کنید ،باید پذیرای شکستهای سخت و دشوارتر باشید.

۸- جایی را که در آن هستید قبول کنید.

آیا در مورد اینکه کجای کار خود هستید در مقابل جایی که می خواهید باشید انکار می کنید؟ بعضی اوقات ما به خودمان دروغ می گوییم تا کمبودهای خود را پوشش دهیم.  مهم است که با خود صادق باشید زیرا این تنها راهی است که شما قادر خواهید بود به سمت موارد بهتر پیش بروید.

۹- به یاد داشته باشید که اکنون شخص دیگری هستید.

احساس شکست و ناکامی در مورد گذشته می تواند سخت باشد. یادآوری این نکته مفید است که شما دیگر همان شخص قبلی نیستید. امروز ، شما تعداد بسیاری  درس ارزشمند آموخته اید. شما با افراد مختلفی آشنا شده اید و تجربیات متفاوتی را تجربه کرده اید.

شما به واسطه تجربیاتی که داشته اید شخص دیگری هستید.

اگر از گذشته بیاموزیم تبدیل به فرد دیگری خواهیم شد و هر بار بهتر از بار قبل عمل خواهیم کرد.

۱۰- قدردان باشید

برای پیشروی پس از یک شکست دشوار ، طرز فکر خود را به سمت یک قدردانی تغییر دهید. در نظر بگیرید که چالش ها و ناکامی ها جهان در کنار شما است و شما را به رشد فرا می خواند. بدون شکست و چالش ، زندگی به شدت خسته کننده و بی تحقق خواهد بود. پس قدردان وجود چالش ها در زندگیمان باشیم.

۱۱- اشتباهات خود را بیابید.

ما تمایل داریم که به اشتباهات خود به عنوان ویژگیهای تعریف شده آیندمان نگاه کنیم. اگر می خواهید از شکست های گذشته خود رها شوید ، باید این واقعیت را تصدیق کنید که اشتباه کرده اید ، درس های ارزشمند آموخته اید و برای شروع های جدید آماده هستید. هیچ شکستی تا ابد ماندنی نیست ما شکست میخوریم تا راه جدید و منحصر به فردی برای موفقیت آیندمان بیابیم.

منبع : www.success.com
اطلاعات دهنی که باید آنها را نادیده بگیرید
چه برنامه ای شما را برای رسیدن به موفقیت نزدیک تر میکند ؟
قدرت تجسم
اعتماد به نفس ، مبارزه ای برای دیده شدن
در مسیر باقی بمانید
تفکر ها گاهی مانع موفقیت میشوند
با هدف و ساختار هایش آشنا شویم

فرشته ارشاد فرکار

مطالب مرتبط

دیدگاهها

نظر:

سه × سه =