شب امتحان چه کار کنم؟-۱۰ توصیه کاربردی برای شب قبل امتحان

شب امتحان شماست. کار سختی که در نظر داشتید در حال انجام است  ، اکنون زمان مناسب برای آرام کردن اعصاب و داشتن اطمینان از آماده بودن برای ورود به سالن امتحان است. ما در این مقاله ۱۰ نکته و ترفند نهایی مطالعه یکی از دانشجویان برتر را انتخاب کردیم تا به شما اطمینان دهیم که میتوانید امتحان خود را به خوبی بگذرانید ! … توصیه هایی برای شب کنکور : https://farazdanesh.com/what-to-do-or-not-to-do-before-entrance-exam-night/

قبل امتحان چه کار کنم؟

۱. محافظه کار باشید

یکی از اولین قوانین برای اجرای یک  ماراتن عالی ، داشتن کفش های جدید نیست . منطق “هیچ چیز جدید” در مسابقات ورزشی حرفه ای به مواد غذایی ، لباس ، روال روز و غیره گسترش می یابد. اگر در گذشته چیزی را امتحان نکرده اید ، شب قبل از امتحان زمان آن نیست که از یک تکنیک جدید حفظ کردن و مطالعه استفاده کنید. به آن کاری  که در گذشته بهترین نتیجه را گرفته اید روی آورید ، مهم نیست که همه میخواهند سعی کنند شما را برای استفاده از روشی جدیدتر ، بهتر یا سریعتر متقاعد کنند.

۲. از قبل خود را خوب آماده کنید

یک سخن قدیمی وجود دارد که می گوید: “یک شروع خوب باعث تمام شدن  نیمی از کار می شود”. محققان به این نتیجه رسیده اند که با اینکه شب قبل امتحان را برای آماده شدن به امتحان میگذرانید همچنین  روزهای قبل نیز تلاش کنید تا به شب قبل از امتحان آماده باشید . شب قبل از امتحان ، زمان شکار آن کتاب از کتابخانه نیست که استادتان اصرار داشت که آن را مروری کرده باشید . هر چیزی که برای امتحان خود نیاز دارید باید شب قبل برای استفاده شما در دسترس باشد تا بتوانید با آرامش کامل آن را مرور نمایید.

۳. خواب دوست شما است

بسیاری از افراد تصور می کنند برای بهره برداری بیشتر از وقتشان با  قربانی کردن خواب میتوانند بیشتر مطالعه کنند. اما تحقیقات انجام شده  نشان می دهد که استراحت کافی برای چگونگی ادغام اطلاعات جدید ضروری است. ما این را توصیه می کنیم: قبل از شروع مطالعه به خانه بیایید و کمی چرت بزنید (۳۰-۲۰ دقیقه). سپس پر انرژی شروع کنید. شبها  ۶.۵ الی ۸ ساعت بخوابید ، اما زود به رختخواب بروید. سپس وقتی از خواب بیدار شدید دوباره شروع به مطالعه کنید تا زمان امتحان فرا رسد. این به شما دو فرصت می دهد تا در زمینه احیاء مطالب حاضر شوید. اگر در غیر کاف بخوابید ، هرگز احساس انرژی نخواهید کرد و به احتمال زیاد فقط احساس پریشانی ،کج خلقی و فراموشی خواهید کرد.

۴. درست غذا بخورید

با ترکیبی خوب از کربوهیدرات ها ، پروتئین ها و چربی های سالم ، غذا میل کنید. بهتر است که از کربوهیدرات با حجم زیاد که فقط شما را به سمت خوابیدن سوق می دهند ، دوری کنید از مصرف زیاد کافئین زیاد نیز اجتناب کنید. برای عملکرد بهینه مغز آب زیادی بنوشید. به یاد داشته باشید شما می خواهید از غذاها و نوشیدنی های خود بیشترین بهره را ببرید.

۵- آزمون گیرنده باشید

یکی از موثرترین راههای آماده شدن برای کنکور یا امتحان  این است که در واقع مهندس کنکور برای خودتان باشید. به دنبال تمام مطالب خود (کتاب های درسی ، یادداشت ها ، مواد جانبی) باشید و به دنبال سوالات احتمالی باشید. تصور کنید که شما بی رحم ترین  و ظالم ترین  ترین آزمون گیرنده هستید. سپس آن آزمون را انجام دهید. مطمئناً این ایده را به شما می دهد که نقاط قوت و ضعف شما در کجا نهفته است .

۶. گروهی مطالعه کنید

شما تنها کسی نیستید که شب قبل برای همان امتحان آماده می شوید. کسی یا گروهی را پیدا کنید که به آنها اعتماد داشته باشید با آنها مطالعه کنید. بهتر است این جلسه را قبل از شب امتحان  برگزار کنید ، این روش میتواند بسیار مؤثر برای آمادگی برای کنکور باشد. با این حال ، بهترین حالت این  است که تعداد افراد گروه را  محدود نگه دارید و با افرادی کار کنید که ممکن است کمی بالاتر از کلاس شما باشند.

۷. آفلاین باشید

مگر اینکه دلایل حیاتی و مرتبط با مطالعه وجود داشته باشد که باید به اینستاگرام ، اسنپ چت ، واتساپ و غیره متصل شوید ، باید برای چند روز دنیای مجازی را کنار بگذارید. وسوسه هایتان را نادیده بگیرید در غیر اینصورت ممکن است با نیاز به جستجوی یک مورد درسی در گوگل شروع شود و دو ساعت بعد با خندیدن بر روی یک فیلم خاتمه یابد. برای ۱۲ تا ۲۴ ساعت منتهی به کنکور ، تنها چیزی که باید روی آن تمرکز کنید ، کنکور و امتحان است. هر چیز دیگری می تواند در الویت های بعدی شما قرار بگیرد.

۸. حواس پرتی ها و مخاطبین را محدود کنید

رها کردن اینترنت یا به سادگی خاموش کردن رایانه ، حواس پرتی شما را محدود می کند. متأسفانه ، به غیر از اینترنت  چندین مورد دیگر وجود دارد . چیزی که ما در مورد آن صحبت می کنیم حواس پرتی است که باعث می شود زمان مورد نیاز مطالعه شما به هدر رود: همسایه شما که می خواهد داستان های شب گذشته را بازگو کند ، دوستانی که می خواهد با شما به مغازه ها سر بزنند ، مادر شما که از تماس با دوستانش دست بر نمیدارد بهترین حالت این است ، تا پایان امتحانات در دسترس نباشید

۹. پومودورو!

هرچه شما از ساختار زمان خود بیشتر دور شود ، نتایج شما بدتر خواهد بود . روش Pomodora  را در پیش بگیرید. این روش توسط Francesco Cirillo ساخته شده است و مبتنی بر آن تایمرهای کوچک آشپزخانه است. در اصل ، با تایمر تنظیم شده برای ۲۰-۲۵ دقیقه روی یک چیز کار کنید. سپس یک استراحت کوتاه انجام دهید (پاها را دراز کنید ، نوشیدنی بنوشید). سپس ۲۵ دقیقه دیگر بروید. بعد از ۴-۵ ست ۲۰-۲۵ دقیقه ، ۱۵ تا ۳۰ دقیقه استراحت کنید. سپس دوباره شروع کنید. مهمترین چیز در این روش این است که برای ۲۰ تا۲۵ دقیقه شما کاملاً روی کار مورد نظر تمرکز می کنید.

۱۰- آماده رفتن باشید

روز به روز به امتحان نزدیکتر می شوید و مطمئناً صبح روز بعد ، اضطراب بیشتری خواهید داشت و باید  هرچه بیشتر روی امتحان تمرکز کنید. در روز قبل از امتحان خود ، توصیه می کنیم همه موارد موردنیاز خود را از قبل جمع کنید. از لباسی که میخواهید استفاده کنید (و در صورتی که اتاق خیلی گرم یا خیلی سرد باشد ، لباس مناسب به همراه داشته باشید). بهتر است شب قبل دوش بگیرید. به این ترتیب دیگر لازم نیست تلاش بیشتری برای آماده سازی صبح انجام دهید.

به کلاس امتحان برو  ، متمرکز و آرام. موفق خواهی شد ….

منبع :  https://www.oxbridgeessays.com/